زندگی

توشه راه ما برای زندگی چیست؟

زندگی کردن یک نعمت است که به ما عطا شده و عکس ها را به خاطر غرق شدن در روزمرگی زندگی کردن را از یاد برده ایم. در این مقاله قصد دارم به شما آموزش دهم که چطور زندگی کنید و از زندگیتان لذت ببرید و با این شیوه زندگی می توانید بر مسائل و مشکلات زندگی پیروز شوید. امروزه بسیاری از افراد به خاطر از یاد بردن زندگی و در پیش گرفتن سبک زندگی اشتباه درگیر بیماری های روحی و روانی مختلف شده اند.

اما شما در حال خواندن این مقاله هستید قطعا دنبال پاسخی برای پرسش اینکه چگونه میشود زندگی کرد و از زندگی لذت برد هستید. برای زندگی کردن ما نیاز داریم در مسیر زندگی توشه‌ای با خود به همراه داشته باشیم تا بتوانیم زندگی را به بهترین شکل زندگی کنیم.

ما توشه ما برای زندگی چیست؟

شجاعت شفقت و پیوند توشه راه ما برای زندگی هستند با رعایت این ۳ نکته در کنار هم قادر خواهیم بود زندگی سرشار از لذت و حس خوب را تجربه کنیم.

و ما شجاعت شفقت و پیوند چه هستند؟

۱

شجاعت

شجاعت در زبان انگلیسی به معنای Courage‌ است. اما ریشه کلمه کارج با معنای امروزه اش متفاوت است. کلمه کارج در اصل و ریشه به معنای به زبان آوردن محتوای ذهن از صمیم قلب است.

اگر تعریفی که از کلمه کالج برای شما اوردم را بادقت خوانده باشید متوجه می شوید که این کلمه یعنی اگر می خواهیم حرف بزنیم و این حرف باور و اندیشه حقیقی ماست بدون ترس از نظر دیگران باید آن را ابراز کنیم.

امروزه قهرمانان و افراد قدرتمند را با واژه شجاع خطاب می‌کنند. ولی معنای واقعی شجاعت این است که بتوانیم در هر موقعیت بنا به الزامی که وجود دارد کلام و ذهنیت خودمان را بدون ترس و نگرانی ابراز کنیم.

 

افراد زیادی را دیده ام که بخاطر مهرطلبی و به خاطر عدم عزت نفس و به خاطر عدم پذیرش خود واقعی شان از گفتن ذهنیت و افکار و اندیشه واقعی خودشان پرهیز می‌کنند. این افراد می‌ترسند اگر کلان و ذهنیت خودشان را بیان کنند و دیگران از آنها خوششان نیاید و تنها بماند.

انتخاب با شماست که می خواهید ترسوی باشید که همه شما را دوست دارند یا انسان شجاعی که عده ای شما را دوست ندارند.

بهتر بگویم آیا دوست دارید را با کلام و رفتار خودشان ناراحت می‌کنند؟

انسانی که ذهنیت درستی دارد قطعاً انتخابش نشست و برخاست و افراد موفق و ثروتمند است. اگر خواهان موفقیت هستید از امروز انتخاب کنید و به هر درخواستی بله نگویید.

شجاع باشید و در اینستاگرام جمع های گروهی و خانوادگی و خلاصه هر فضایی که امکان گفتگو وجود دارد نظر واقعی خودتان را بدون ترس از قضاوت مردم ابراز کنید.

اظهار نظر در جمع های مختلف به شما کمک می کند تا شجاعت را تمرین کنید و در همه حال یک انسان شجاع باشید و معجزه شجاعت درک کردن شجاعت در لحظه حال است.

معجزه شجاعت درک کردن شجاعت در لحظه حال است

۲

شفقت

هر اندازه هم انسان موفق و توانمندی باشید زندگی آنچنان پستی و بلندی ترافیک سنگین دست انداز و چاله دارد که ماشین شفقت شما را به زنگ بزند.

شفقت از دو قسمت تشکیل شده، منظورم از این تقسیم این است که به شما بگویم ت هم می‌توانند نسبت به دیگران هم نسبت به خودمان باشد اما در صورتی می‌توانیم شفقت درستی داشته باشیم که این کار را آموخته باشید و آن را با نهایت قلبمان انجام دهیم.

شفقت به این معنی است که در هر زمان نسبت به خودمان و دیگران عشق و محبت داشته باشیم.

در هر زمان یعنی اینکه اگر کار اشتباهی انجام دادیم علی‌رغم اینکه اشتباه کرده ایم باز هم خودمان را دوست داشته باشیم و نسبت به خودمان احترام قائل باشیم.

چطور در مقابل دیگران هم باید شفقت داشته باشیم. 

اگر فردی کار اشتباهی کردم و متوجه اشتباه آن فرد شدیم نباید او را سرزنش کنیم بلکه باید سعی کنیم موقعیتی که خودمان هم اشتباهی شبیه به او مرتکب شده ایم راه برای تصویر کنیم و بگویم اشتباه ممکن است برای هر فردی پیش بیاید.

سعی کن در دفعات دیگر بیشتر احتیاط کنی تا مبادا مشکلی برای تو پیش بیاید.

به مادران و کودکان شان نگاه بکنید. وقتی کودک برای اولین بار سعی می کند روی پاهایش بایستد به زمین میخورد مادر را به خاطر شکست خوردن سرزنش نمی کند و در عین حال سعی می کند کودک را تشویق شود تا دوباره تلاش کند.

ما که کودکان خود را تشویق می کنیم به آنها حس خوبی می‌دهیم تا بتوانند به اهداف خود در زمان نوزادی برسند چگونه است که خودمان را تشویق می کنیم و نسبت به اشتباهات خودمان شفقت نداریم.

تمرین شفقت

تمرینی که من برای یادگیری شفقت پیشنهاد می کنم این است که سعی کنیم در موقعیت هایی که خودمان یا دیگران و اطرافیانمان اشتباهی انجام می دهند تصور کنیم و این بار رفتار متفاوتی انجام دهیم.

به جای اینکه در مقام سرزنش کننده یا قضاوت کردن قرار بگیریم سعی کنیم با شخصی که کار اشتباهی انجام داده و نگران است همدلی کنیم و موقعیتی که خودمان همان اشتباه را انجام دادیم برایش بازگو کنیم تا او درد کمتری را احساس کند و حس و حالش نسبت به خودش بهتر شود.

با انجام مداوم این تمرین شفقت شما نسبت به خودتان و دیگران بیشتر و بیشتر می‌شود و شما حس بهتری نسبت به خودتان دارید و در نهایت عزت نفس بیشتری خواهید داشت.

۳

پیوند

منظور از پیوند ارتباط ما با خودمان و دنیای پیرامون است.

ما افرادی هستیم که نه تنها ارتباط خوبی با خودمان نداریم بلکه خودمان را سرزنش می‌کنیم و حال خودمان را بد می‌کنیم. خود تخریبی رفتاری است که ما در بیشتر لحظات بدون توجه و ناآگاهانه آنرا انجام می‌دهیم.

پس باید یاد بگیریم با دنیای درون خودمان ارتباط خوبی داشته باشیم و همانطور که در مورد قبلی توضیح دادم نسبت به خودمان شفقت داشته باشیم. همین شفقت ورزی می‌تواند در رسیدن به پیوند مناسب به ما کمک کند.

دایره ارتباطات شما چه اندازه است. آیا فقط رابطه‌ی عمیقی با چند دوست محدود دارد یا افراد زیادی را می‌شناسید؟

در حدی ارتباط دارید تا بتوانید در مسیر اهدافتان از آن ارتباطات استفاده کنید؟

ارتباطات شما به قدری درست و اصولی است که بتواند درآمد شما را افزایش دهد؟

وقتی یاد میگیریم که پیوند و ارتباط خوبی با خودمان داشته باشیم، می‌توانیم ارتباط خوبی را با دیگران و اطرافیان برقرار کنیم. ارتباط خوب به ما کمک می‌کند تا دایره و شبکه قوی‌تری داشته باشیم. منظور از شبکه، سیستمی است که ما را به افراد مختلف وصل می‌کند تا به خواسته‌های خود دست پیدا کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *