ذهن

چگونه ذهن قدرتمندی داشته باشیم؟(بدنسازی اندام ذهن)

موفقیت، بندسازی و پرورش اندام ذهن

 

ذهن همه افراد در زندگی خواهان موفقیت است. به عقیده من حتی آنان که موفقیت را بی‌فایده خطاب می‌کنند و می‌گویند نیازی به موفقیت ندارند، به خاطر ترسی که از موفق نشدن دارند این حرف را می‌‌زنند.

آن‌ها می‌ترسند وارد مسیر تغییر شوند، تلاش کنند و شکست بخورد و در نهایت مردم و خودشان به خاطر شکست سرزنش کنند.

ذهن ما ابزار قدرتمندی است که به عقیده من خداوند در اختیار ما قرار داده است. ذهن ما قادر است کارهای بزرگی انجام دهد. فرستادن انسان به فضا، کنکاش در عمق اقیانوس‌های خوف‌ناک و تولید انرژی برق که امروزه در سرتاسر زندگی ما جاری است. تمام این موارد را مدیون شاهکاری هستیم به نام ذهن.

ذهن تفاوت ایجاد می‌کند

ذهن هر انسان معمولاً با دیگری متقاوت است. علایق شما با خواهر و برادرتان متفاوت است. قدرت ذهن شما با قدرت ذهن دوستتان متفاوت است.

این تقاوت باعث می‌شود شما در حوزه کاری خودتان خاص باشید و به موفقیت برسید.

حال بسیاری از افراد با تقلید از موفقیت دیگران سعی دارند، ذهنیت آنان را برای خودشان کپی برداری کنند. در صورتی که این کار فقط یک نسخه تقلبی از آن‌ها برای دیگران ارائه می‌دهد که معمولاً نسخه کپی شده هر چقدر هم که دقیق باشد باز هم به خوبی اصل نمی‌شود.

منظور از بدنسازی ذهن چیست؟

شاید با خواندن قسمت‌های قبلی بسیار ناامید شده باشید… چون ذهنتان به اندازه کافی خوب عمل نکرده است. شاید هم بسیار هیجان زده شده‌اید. چون ذهن شما خارق‌العاده بوده است.

در هر دو صورت باز هم می‌توانید رشد کنید

ذهن شما مثل اندام بدن است. ما برای زیبا سازی و قدرتمند شدن اندام در باشگاه پرورش اندام ثبت‌نام می‌کنیم.

حال برای قدرتمند شدن ذهن و استفاده از آن به بهترین شکل باید به باشگاه بدنسازی ذهن برویم و در آن ثبتنام کنیم.

اما چگونه ذهن خود را بدنسازی یا بهتر بگویم ذهن‌سازی کنیم؟

ذهن برای عضله‌سازی از آموزش استفاده می‌کند. از یادگیری و تمرکز…

حالا برای اینکه بتوانیم عضلات ذهن خودمان را روز به روز قوی تر کنیم باید هر روز آموزش ببینیم. کتاب، کتاب صوتی، دوره‌های مختلف، و هر چیزی که آگاهی جدیدی را به ذهن شما اضافه می‌کند.

یکی دیگر از روش‌های آموزش دیدن هم اقدام است. مثلا اگر شما آشپزی را آموزش ببینید و اقدام به آشپزی کنید ذهن شما در این زمینه قوی تر خواهد شد.

آیا روی عضلات ذهن خود کار کرده‌اید یا قفسه کتاب شما فقط چند کتاب کهنه قدیمی دارد که حتی گرد گیری هم نشده‌اند؟ آیا اصلاً قفسه کتابی در خانه شما وجود دارد؟ سال گذشته چند جلد کتاب مطالعه کرده‌اید؟

عضله اعتماد به نفس

دیدگاه عضله اعتماد به نفس به این باور اشاره دارد که اعتماد به نفس در درون شما وجود دارد. کودکی که صد ها بار زمین می‌خورد و دوباره برای ایستادن تلاش می‌کند اعتماد به نفس دارد. شما در کودکی دنیایی از اعتماد به نفس و عزت نفس بوده‌اید. 

اما در این بین تربیت بد خانواده و باور‌های اشتباه آنها و همچنین توجه به نظر مردم باعث شد از این عضله قافل شوید. باعث شد خودتان را باور نکنید و به خودتان عشق نورزید.

تمام اقدام، اعمال و کارهایی که توصیه می‌کنم انجام دهید به خاطر قوی شدن عضله اعتماد به نفس شماست.

 

این مطلب به مرور تکمیل می‌شود…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *