کاپیتان مارول

کاپیتان مارول

درباره کاپیتان مارول

کاپیتان مارول یکی از فیلم های ساخته شده در کمپانی مشهور مارول است.کاپیتان مارول نام یکی از ابر قهرمان های کمپانی ماورل است.

کاپیتان مارول برای اولین بار است که به صورت یک فیلم جداگانه پخش می شود و این فیلم سینمایی در سال ۲۰۱۹ روی پرده سینما رفت.

هدف فیلم کاپیتان مارول
فیلم کاپیتان مارول

داستان فیلم کاپیتان مارول

ابتدای فیلم

شخصیت اصلی داستان (کارول) یکی از افسران نیروی هوایی آمریکا بوده است. در ابتدا او با یک رویای نامفهوم مواجه می شود که در آن لحظه ای را می بیند که یک شخص بیگانه به او شلیک می کند.

این رویا در همه جای فیلم همراه کارول است.تنها چیزی که از گذشته خود به یاد می آورد لحظات شکست است.او گذشته خود و چیزی که قبلاً بوده است را به عنوان یک انسان شکست خورده پذیرفته است.

او به عنوان یک نیروی فرا کهکشانی امنیت دنیای کیهان را تعمین میکند.کارول نیروی فوق العاده زیادی دارد که از دستانش و تمام بدنش شعله ور میشود و او را قادر می سازد تا کارهای شگفت انگیزی انجام دهد.

اولین نبرد کاپیتان مارول

اولین نبرد او با موجودات عجیبی است که دشمن کهکشان محسوب می شوند و می توانند صورت و دی ان ای هر موجودی را کپی کرده و خود را به همان شکل در بیاورند.

مارول در رویارویی با آن ها به راحتی شکستشان می دهد اما در اثر یک اتفاق او به همراه چند تن از همین دشمنان به روی کره زمین سقوط می کند.

پی بردن به گذشته کاپیتان مارول

در روی زمین همانطور که در حال جست و جو برای یافتن دشمنان خود است متوجه می شود که آن ها برای پیدا کردن یک منبع نیرو تحت عنوان تسراکت به روی زمین آمده اند.

وقتی به دنبال یافتن تسراکت است متوجه می شود که این نیرو به گذشته او مربوط می شود.

افرادی که او فکر می کرد دشمنش هستند دوست از آب در می آیند و تنها دلیل آن ها برای پیدا کردن تسراکت این است که بتوانند به وسیله نیروی آن یک مکان برای زندگی خود پیدا کنند.

جایی که کارول در آن کار می کرد در واقع یک مکان در کیهان بود که مردم را تحت سلطه خود نگه داشته بود.

او متوجه می شود که آن ها در حال سو استفاده از نیرویش بوده اند و در آخر با آن ها مبارزه می کند.

چرا باید کاپیتان مارول را ببینیم

این فیلم به ما یادآوری می کند که حتی تلخی های گذشته هم برای ما درس های فراوانی دارد. کارول به این خاطر زیر سلطه نیروی پلید کیهانی رفته بود که در تلخی های گذشته خود گیر کرده بود و فکر می کرد بدون وجود نیروی کیهانی توان ادامه دادن را ندارد.

او در انتهای فیلم متوجه می شود که با وجود شکست های گذشته دوباره روی پای خود ایستاده و با قدرتی بیشتری برای رسیدن به اهدافش اقدام کرده است.

پس از این نظر یک فیلم تماماً آموزنده در پیش روی ماست.

کاپیتان مارول
فیلم کاپیتان مارول

درس هایی از کاپیتان مارول

۱٫مثل کاپیتان مارول برای اهدافتان تلاش کنید حتی اگر…

کارول بعد از این که متوجه می شود نیرویی قدرتمند که قبلاً برایش کار می کرده و بسیار عظیم است پشت تمام اتفاقات بد زندگی اش قرار دارد با اینکه از قدرت بی اندازه آن ها آگاه است به تنهایی درمقابل آن ها می ایستد و جبهه خود را جدا می کند.

۲٫مثل کاپیتان مارول در گذشته نمانید…

گذشته ما چیزیست که الان ما را تشکیل داده وقطعاً مهم است. اما گیر کردن در رخداد های بد گذشته و سرزنش خود باعث رشد ما نمی شود.بلکه ما را غمگین وافسرده می کند و باعث می شود وقت مفیدمان در راه فکر به گذشته از بین برود.

خوب که فکر کنیم حتی اتفاقات بد زندگی درس بزرگی برای ما به ارمقان داشته اند باعث رشد ما شده اند.

مثل کارول که متوجه شد اتفاقا در گذشته انسان قدرتمندی بوده است. چرا که با تمام شکست ها توانسته بود در انتها به یکی از برترین خلبان های ارتش آمریکا مبدل شود.

۳٫هر دوستی دوست نیست…

گاهی اوقات افرادی در اطراف ما هستند که دلسوزی ما را می کنند.مثلاً اینکه اگر علایق خودت را دنبال کنی به جایی نمی رسی. اما اگر رشته ای که ما می گوییم را بخوانی می توانی به درآمد خوبی دست پیدا کنی.

ظاهر این نصیحت خوب است اما در باطن دارد شما را از پتانسیل های وجودی خودتان دور می کند و شما را به سمت یک زندگی کارمندی و ماشینی سوق می دهد.

در فیلم شخصیت مرد داستان که همکار کارول در کهکشان است دائم سعی می کند کارول را از چیزی که هست دور کند. حتی بارها به او می گوید از قدرت خودت استفاده نکن و تا می توانی آن را پنهان نگه دار.

در انتها حتی در جنگ تن به تن در حالی که مرد مورد نظرسلاحی ندارد کارول با قدرت دست خود او را هدف می گیرد و آزرخش موجود در دستش را به او شلیک می کند.

و تازه مشخص می شود که آن مرد اصلی ترین دشمن کارول بوده که درظاهر دوست خودش را نشان می داده.

پس دلیل نمی شود هر کسی که با ما ادعای دوستی دارد یک دوست خوب واقعی باشد.

۴٫اعتماد به نفس کاپیتان مارول…

برای انجام هر کاری نیاز است تا شما از اعتماد به نفس خوبی برخوردار باشید.اوج اعتماد به نفس را در انتهای فیلم می بینید که کارول یک تنه به جنگ سفینه هایی می رود که قصد نابودی زمین را دارند و کارول جلوی آن ها را می گیرد.

صفحه اینستاگرام راه ارتباط

صحفه اینستاگرام رضا محمدی

دبیرستان رشته ریاضی فیزیک خوندم و دانشگاه رشته من آی تی بود.تو شغل پرورش اسب ، طراحی دکوراسیون و خدمات رایانه ای بودم ولی احساس می کردم حالم خوب نیست.چون خجالتی بودم و اعتماد به نفس نداشتم.کلی طول کشید تا اعتماد به نفسم رو به دست آوردم و فهمیدم شغل و رسالت من آموزش دادن به مردمه.

رضا محمدی

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *