آنتونی رابینز کیست؟همراه با پادکست زندگینامه

آنتونی رابینز کیست؟همراه با پادکست زندگینامه

آنتونی رابینز کیست؟همراه با پادکست زندگینامه

تونی رابینز
سلطان انگیزه

موفقیت های آنتونی رابینزی:

آنتونی رابینز در کشور ما به خاطر سخنرانی های انگیزشی اش مشهور شده است.و برای مدت زمانی همه در مورد او صحبت می کردند. معمولاً چون کشور ما، جزو کشور‌های مدرک گرا محسوب می‌شود بسیار از افراد و حتی سخنران‌ها آموزش‌های تونی رابینز را سطحی و عامه پسند تلقی می‌کنند و معتقد هستند که گفته های او عملی نیست.

اما اگر افراد و سیاست مدارانی که آنتونی رابینز به عنوان مربی و مشاور آن‌ها فعالیت می کند را ببینید متوجه می‌شوید که اینگونه نیست.

او در یکی از سخنرانی هایش خاطره از سخنرانی تد خود تعریف می کند. او می گوید زمانی که مجری اجلاس تد شخصی نبود که من را دعوت کرده بود و چون من را نمی شناخت، برای معرفی به حضار گفت: “یک مربی انگیزشی و موفقیت که سال گذشته از همسرش جدا شده است می خواهد برای شما سخنرانی کند.”

وقتی تونی رابینز روی استیج می رود مجری می گوید:”اینجا از این مسخره بازی هایی که انجام می دهی و مردم بالا و پایین می پرند انجام نده.”

تونی رابینز سخنرانی اش را با این سؤال شروع می کند:”چه کسی تا به حال شکست خورده است؟”

هیچکس دست بالا نمی آورد و رابینز دوباره و اینبار محکم تر سؤال می کند:”چه کسی تا به حال شکست خورده است؟” و اینبار تعدادی دست بالا می آید.

او یکبار دیگر با صدای رسا تر سوالش را تکرار می کند و اینبار تعداد دست‌هایی که بالا می آیند بسیار بیشتر از قبل است.

سپس علت تونی رابینز  علت شکست‌های آن‌ها را جویا می‌شود و هر کدام دلیلی برای شکست هایشان دارند.

“پول کافی نداشتن”

“امکانات کافی نداشتم”

“خانواده من را حمایت نمی کردند.”

و جواب هایی از این دست و تونی رابینز پاسخ می دهد که اگر  به اندازه کافی عاشق هدفتان بودید و برای رسیدن به آن اشتیاق داشتید می توانستید این امکانات را برای خودتان فراهم کنید و به موفقیت دست یابید.

این داستان را گفتم تا بدانیم برای رسیدن به موفقیت تنها عاملی که می تواند از همه چیز موثر تر باشد خودمان هستیم.

خود من به شخصه بارها و بارها از گفته های تونی رابینز در زندگی بهره برده ام و با مطالعه کتاب هایش زندگی ام روز به روز بهتر شده است.پس بدون هیچ قضاوتی در موردش مطالعه کنیم و اجازه دهیم ذهنمان بیشترین برداشت را از او داشته باشد.

confidence
چگونه اعتماد به نفس خودمان را افزایش دهیم؟
 

آنتونی رابینز کیست؟

تونی رابینز به عنوان گران قیمت ترین سخنران جهان شناخته می شود و اکثر ما حداقل یکبار سخنرانی های او را در تلفن همراه خود دیده ایم.سلطان انگیزه در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در شمال هالیوود در کالیفرنیا به دنیا آمد.شهرت او در ایران به خاطر کلیپ ها و کتاب های بسیار کاربردی اوست.

او بافرمولی که در زندگی خود پیاده کرد توانست در مدت کوتاهی به اکثر آرزوها و رویاهای خود دست پیدا کند.در این مدت این مرد افسانه ای در آمد خود را ۴ برابر کرد و به درآمد سالیانه ۱ میلیون دلار دست پیدا کرد.

بخشی از زندگینامه تونی رابینز

همانطور که در ابتدا گفته شد تونی رابینز در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در کالیفرنیا به دنیا آمد و خانواده نسبتاً فقیری داشت. در اوایل جوانی در یک آپارتمان ۴۰ متری زندگی می کرد و اوضاع مالی برایش بسیار سخت بود. مشکل دیگری که داشت اضافه وزن شدید او بود و به همین خاطر دچار تنبلی و بی حوصلگی شده بود.

در همین سختی ها او اهداف بزرگ و جاه طلبانه ای در سر داشت و همیشه آرزویش این بود که به موفقیت دست پیدا کند.

رابینز فرزند اول خانواده بود و پدر و مادر او زمانی که ۷ سال داشت از هم جدا شدند. پس از آن مادر او با مردی به نام جیم رابینز ازدواج کرد که یک بازیکن نیمه حرفه ای بیس بال بود و سرپرستی تونی رابینز را در سن ۱۲ سالگی به عهده گرفتن.

رابینز در آن سال ها به عنوان دستیار برای کمک به ارائه خواهر و برادرش مشغول به کار شد و انگار خداوند از همان زمان داشت او را به سمت رسالت اصلی‌اش هدایت می کرد.

در ۱۷ سالگی به عنوان مسئول افکت و صدا در سمینار‌های جیم ران (پدر علم موفقیت و توسعه فردی) مشغول به کار شد. او صدای جیم ران را می‌شنید و کم کم حرف های جیم ران رویش تاثیر می گذاشت.

بعد از شنیدن حرف های جیم ران زمانی که در سن ۲۲ سالگی زندگی سختی داشت تصمیمی قاطعانه برای تغییر گرفت.اولین چیزی که او را آزار می داد اضافه وزن زیادش بود.او با علم به این قانون از NLP که اگر در جهان کسی توانسته کاری را انجام دهد شما هم می توانید دست به کار شد.

او برای کاهش وزن خود از روشی اصولی و نوین استفاده کرد.او یک شخص که دارای تناسب اندام بود را به عنوان الگو انتخاب کرد و تمام کارهایی که او انجام میداد را انجام داد و در کمتر از دو ماه توانست ۱۵ کیلوگرم از وزن خود را کم کند.

مسیر آنتونی رابینز طبق سخنرانی استیو جابز:

استیو جابز خالق برند اپل در سخنرانی خود در دانشگاه استنفورد می گوید زمانی می توانید مسیر آینده خود را مشخص کنید که نقاطی را در گذشته به هم متصل کنید. با اتصال معنا دارد این نقاط به یکدیگر شما می توانید بفهمید رسالت شما در آینده چیست.

فیلم سخنرانی جابز

اما این سخنرانی چه ربطی به آنتونی رابینز دارد؟

تونی رابینز در سنین پایین تر به عنوان مسئول پشتیبانی ارائه خواهر و برادرش فعالیت می کرد. بعد از آن مسئول افکت سمینار های جیم ران شد. و توانست یک کار بسیار سخت با علم NLP انجام دهد. حال بیایید این نقاط را به یکدیگر متصل کنیم.انگار خداوند قطعات پازل را برای آنتونی رابینز چیده بود تا او به سمت سخنرانی و علم توسعه فردی بیاید.

او با به کارگیری علم NLP برای قلبه بر پرخوری و رهایی از اضاعه وزن توانست به قدرت این علم ایمان بیاورد و با تجربیات و علمی که در سمینارهای جیم ران به دست آورده بود بیشتر و بیشتر به این مسیر علاقه مند شد و امروزه یکی از برترین و مشهورترین سخنرانان در سطح جهان است و عامل الهام و انگیزه انسان های بسیاری در جهان بوده است.

کتابهای آنتونی رابینز

لیست بعضی از کتاب های آنتونی رابینز

۱٫موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

۲٫مهارت در بازی زندگی

۳٫افکار بزرگ

۴٫گام‌های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ

۵٫قدرت شگرف بودن

۶٫قدرت نامحدود

۷٫تکنیک‌های ساده برای کنترل زندگی

و….

جملات آنتونی رابینز

جملات انگیزشی
جملات آنتونی رابینز

اگر فکر کنید می‌توانید کاری را انجام دهید و یا فکر می کنید نمی‌توانید کاری را انجام دهید، در هر دو صورت، حق با شماست.

هرگز به رویاهای کسی نخندید، کسی که رویا ندارد، هیچ چیز ندارد.

اولین مرحله برای دیدن نادیدنی ها هدف گذاریست.

سرنوشت شما را تصمیم های شما شکل می دهد.

موفقیت

وقتی چیزی را از دست می‌دهید، درسی که از آن می‌گیرید را از دست ندهید.

مشکلات خود راشناسایی کنید، اما قدرت و انرژی خود را صرف راه حل کنید.

آینده شما برابر با گذشته شما نیست.

جاده موفقیت با عمل گسترده و عزم راسخ طی می­شود .

پادکست
کتاب صوتی

لینک دانلود پادکست صوتی زندگینامه آنتونی رابینز

 زندگینامه آنتونی رابینز pdf

از لینک زیر نسخه pdf زندگینامه آنتونی رابینز را دانلود کنید.

دبیرستان رشته ریاضی فیزیک خوندم و دانشگاه رشته من آی تی بود.تو شغل پرورش اسب ، طراحی دکوراسیون و خدمات رایانه ای بودم ولی احساس می کردم حالم خوب نیست.چون خجالتی بودم و اعتماد به نفس نداشتم.کلی طول کشید تا اعتماد به نفسم رو به دست آوردم و فهمیدم شغل و رسالت من آموزش دادن به مردمه.

رضا محمدی

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *