ذکر برای افزایش اعتماد به نفس-چگونه دعا نویس شویم؟

ذکر برای افزایش اعتماد به نفس-چگونه دعا نویس شویم؟

داستان واقعی از قدرت ذکر

من در شهر کوچکی زندگی می‌کنم و در شهر ما اگر مدل ماشینتان را عوض کنید و حتی یک دست لباس جدید خریده باشید مردم زود خبردار می‌شوند.

در شهر ما شخصی زندگی می‌کند که چهره‌ و پوشش او چیزی بین لات‌های قبل انقلاب و جقله جوان‌هایی است که تیپ گپ می‌زنند و رپ گوش می‌دهند. یعنی می‌توانید ارتباط بین دنیای کلاسیک و مدرن ایران را او ببینید. او اندام بدنسازی شده و درشتی دارد و تمام پولی که دارد خرج مکمل‌های گلاتمین و پروتئین می‌کند.

موتور درب و داغان داشت و همیشه از موتورش سواری می‌گرفت. آن هم با سرعت زیاد. 

چندی پیش او را دیدم که سوار یک شاسی بلند جدید با رنگ قهوه‌ای چشم نوازی شده بود. هم جا خورده بودم و هم برایم باور پذیر بود. 

جا خوردم از این جهت که یک جوان الآف چطور توانسته همچین ماشینی بخرد و باور پذیر بود چون همانطور که گفتم این جوان چیزی بین دنیای گذشته و مدرن بود.

وقتی شَمِّ گارآگاهی من بیدار شد

از دوستانم پرسیدم که این جوانک چطور توانسته چنین ماشینی بخرد. بعد از تحقیقات من کاشف به عمل آمد که پدر این جوانک رمّال است و در بلاد همسایه در و دکانی برای خودش باز کرده و انواع و اقسام اذکار را دارد.

از ذکر باز شدن بخت، تا ذکر دعوای زن و شوهری و همینطور ذکر کسب پول و ثروت

و پدر همین پسر برایش شاسی بلند خریده بود، آن‌ هم با پول رمّالی که به دست آورده بود.

چرا از رمّال‌ها بیزارم

خانواده من اعتقاد عجیبی به این مدل زندگی دارند. یعنی مثلاً اگر یکی از ایشان لباس زیبایی بپوشد و شما بگویید:”چقدر خوشتیپ شدی” سریعاً صدای جرقه گاز درمی‌آید یا صدای کشیده شدن تیر کبریت به بدنه‌اش و دود اتاق و خانه و زندگی را بر می‌دارد. 

تازه به شما می‌گوید:«فکر نکنی از ترس خودم اسفند دود کردم. نههه، چون خیلی وقت بود به خانه‌مان نیامده بودید دود کردم، پول اسفندی هم نمی‌خوام» آخر در شهر ما رسم است اگر کسی برایتان اسفند آورد کنار اسفند دان کمی پول بگذارید.

فامیل ما برای هر چیزی دعا می‌گیرد، از قبول شدن فرزندشان در کنکور تا بهبود ارتباط عروس زری خانم با پسرش غلام

اما هیچ وقت جوابی از این همه دعا گرفته نشد که نشد. یعنی یادم می‌آید یکی از فامیل‌هایمان هر وقت برای پسرش به خواستگاری می‌رفت دعایی می‌گرفت تا وصلت سر بگیرد اما هر بار به هم می‌خورد. از هر رمالی هم بگویید دعا گرفته بود. 

رمال‌ها کار خاصی نمی‌کنند. رمالی که دعای ازدواج می‌نویسی، می‌خواهی بگویی جان گاتمن که چند دهه از عمرش را به همراه همسرش و یک گروه از روانشناسان روی ازدواج تحقیق می‌کرد کارش بی‌فایده است!

رمالی که دعای قهر می‌نویسی و وِردِ جدایی می‌خوانی می‌خواهی بگویی کلام الهی دروغ است که می‌گوید دو شخص نباید بیشتر از سه روز با هم قهر باشند!

و رمالی که به زن و شوهری که صاحب فرزند نمی‌شوند نسخه آتش زدن موی گربه می‌دهی، می‌خواهی بگویی حکمت خدا یا صدها سال تحقیقات ژنتیک روی زوج‌ها کشک است؟!

با این مقدمات من هیچ اعتقادی به هیچ رمالی ندارم، به عقیده من اگر قرار است انسان دعا کند خدا خودش صدای ما را می‌شنود و به داد دعا کننده می‌رسد و در این مسیر نیاز به هیچ واسطه‌ای ندارم.

چگونه برای خودمان دعا بنویسیم؟

من اطلاعات زیادی در مورد دعا و این مسائل ندارم و تجربه خاصی هم ندارم اما یک تجربه که از هر کتاب و هر دعایی برای من بهتر بوده را با شما به اشتراک می‌گذارم که ترکیبی از علم و تجربه است.

اگر در مورد حالت آلفای ذهنی تحقیق کرده باشید حالتی است که امواج مغزی در شدید ترین و بهترین حالت خودش قرار دارد و یادگیری و همینطور کار‌هایی دیگر در این زمان‌ها به خوبی جواب می‌دهد.

اگر می‌خواهید دعای موثری برای خودتان بنویسید:

۱-دفتری زیبا بردارید

۲-هر ساعتی که از خواب برخواستید در این دفتر دعا و یا خواسته‌ای که دارید بنویسید و از خدا سپاسگزاری کنید.

مثلاً به لطف خدا من به همسر رویاهایم رسیده‌ام . خدایا شکرت خدایا شکرت خدایا شکرت

۳-در پایان شب هم به بهترین اتفاقی که در طول روز برایتان افتاد فکر کنید و بابت آن از خداوند سپاسگزاری کنید.

چرا بعد از بیداری و قبل از خواب؟

چون در این زمان‌ها مغز شما در حالت آلفا است و بیشترین فرکانس را ارسال می‌کند.

نیاز به هیچ رمالی نیست!

با تکرار و مداومت در این روش و تکینک جادویی نیاز به هیچ رمالی ندارید و قول می‌دهم اگر مداوم این کار را انجام دهید زندگی شما زیر و رو می‌شود.

دبیرستان رشته ریاضی فیزیک خوندم و دانشگاه رشته من آی تی بود.تو شغل پرورش اسب ، طراحی دکوراسیون و خدمات رایانه ای بودم ولی احساس می کردم حالم خوب نیست.چون خجالتی بودم و اعتماد به نفس نداشتم.کلی طول کشید تا اعتماد به نفسم رو به دست آوردم و فهمیدم شغل و رسالت من آموزش دادن به مردمه.

رضا محمدی

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *